Cross Team Široké

MOTOKROS V ŠIROKOM 2014

V nedeľu 13.7.2014 sa na motokrosovej trati v Širokom  konalo tretie kolo Lumarkt cupu, ktoré organizoval CROSS TEAM Široké pod vedením Mariána Čarného.  Traťové a poveternostné podmienky boli vynikajúce. Pretekalo 123 jazdcov zo Slovenska, Poľska aj Ukrajiny.  V kategórii MX85 zvíťazil Jaroslav Dubóci, druhý bol Samuel Struk a tretí skončil Jakub Leskovský. V kategórii MX65 zvíťazil Krisztiaán Vincze-Dóka zo Slovenska, a Ukrajinci Eduard Shtefutsa a Edvard Erdeli si rozdelili druhé a tretie miesto. V kategórii MX1 Hobby obsadil prvé miesto nováčik Patrik Mikuš a Dávid Ježovic. Víťaz kategórie MX4 (jazdci na 40 rokov) bol Květoslav Lacko, Ukrajinec Vladimír Zavadetsky - víťaz kategórie MX4+ (jazdci na 50 rokov) a rovnako líder historických motocyklov Twinshock, Miroslav Marônek. Tomáš Ondria zo susednej obce Víťaz si v kategórii MX Junior  už druhýkrát  zo Širokého odniesol titul: „Najlepší jazdec po zadnom“. Západniari, Tomáš „Barny“ Barnošák a Christofer Mudraninec doplnili juniorskú prvú trojku. Tento Lumarkt cup bol pre juniorov výnimočný tým, že štartovali finálové jazdy spoločne s MX1 a MX2, čo divákom ponúkalo tie najkvalitnejšie výkony v jednom. Prvenstvo v kategórii MX2 si odniesol Jakub Hruška pred Radoslavom Matulom a Tomášom Valachom. Každoročne sa do Širokého rád vracia aj Štefan Svitko, ktorého sme mali možnosť Lumarkt Cupe privítať po prvý krát. Dakarista Svitko si svojim štýlom jazdy okamžite získal dav a zo Širokého si odniesol víťazstvo v MX1 aj peňažnú odmenu pre najrýchlejšieho jazdca na kolo. Svitko si tak zmeral sily s druhým Vladom Kasalom a tretím Tomášom Pavlovčíkom.

MOTOKROS V ŠIROKOM 2013

V nedeľu 28. júla 2013 sa v Širokom konali tradičné motokrosové preteky: V+S WELDING CUP SLOVENSKÝ POHÁR v kategóriách: MX65, MX85, MX junior, MX3 open, MX3 open hobby, MX2 hobby, MX4, Twinshock. Zúčastnilo sa ich vyše sto slovenských pretekárov, štyria maďarskí a desať ukrajinských pretekárov. Priaznivé slnečné počasie prilákalo množstvo fanúšikov. Preteky prebehli úspešne bez vážnych zranení. Veľké poďakovanie patrí CROSS TEAMU Široké, všetkým partnerom a sponzorom a ostatným, ktorí pomohli  pri  príprave aj počas priebehu pretekov.

Venujte 2% z daní!
Každý zamestnanec, živnostníci či firmy môžu aj tento rok venovať svoje 2 % z daní.

Poproste svojho zamestnávateľa o potvrdenie o zaplatení dane. Podľa neho vypíšete VYHLÁSENIE o poukázaní 2%. SZČO a firmy vypisujú údaje komu ich poukážu už v daňovom priznaní.

Podporte  mladých Širočanov, ktorí všetok svoj voľný čas, zdravie a peniaze venujú tomuto nádhernému športu, akým je motokros. V Crossteame máme momentálne  6 jazdcov zo Širokého, ktorí aj vďaka vašej podpore môžu reprezentovať našu obec.

MOTOKROS V ŠIROKOM 2012

Dňa 22.7.2012 sa v Širokom konali motokrosové preteky, ktoré zorganizoval CROSS TEAM Široké za pomoci množstva sponzorov.

Všetci priaznivci motoristického športu boli v júlovú nedeľu účastní na Medzinárodných majtrovstvách Slovenskej republiky v motokrose jednotlivcov mládeže v triedach MX 50, MX 65, MX 85 a na Slovenskom pohári v motokrose v triedch MX1B, MX2B, MX4+MXČZ.

Tradičný motokros tentoraz organizátorom vyšiel. Daždivý piatok, ale aj sobota pripravili ideálny povrch motokrosovej trate pre pretekárov. A tých prišlo presne 120. Zastúpenie okrem Slovenska mali aj Česi, Maďari a Poliaci. Veľmi slušná divácka kulisa, ktorú tvorilo vyše 2500 divákov, síce mohla byť aj lepšia, ale zato sprievodný  program umožnil  dobre  vyžitie a ponúkol stráviť peknú nedeľu. Hlavnou atrakciou pre deti bola nafukovacia žirafa, dospelí sa vyžili pri sledovaní súťaže jazdy na zadnom kolese pretekárskej motorky. Aj záverečná tombola obohatila krásne nedeľné popoludnie. Asi prvýkrát v takmer tridsaťročnej histórii motokrosu v Širokom nedošlo k žiadnemu, ani najmenšiemu zraneniu či už pretekárov, alebo divákov.  Aj keď organizácia motokrosu nie je lacnou záležitosťou, ani tentoraz nezostali organizátori sami a viacerí im pomohli podľa svojich možností.  Ostáva iba veriť, že aj o rok sa nájdu nadšenci a v Širokom opäť budeme počuť burácanie pretekárskych motokrosových motoriek.

MOTOCROSS V ŠIROKOM 2010

V sobotu 31.7.2010 sa konal 7. závod Východoslovenského pohára.

V nedeľu 1.8.2010 sa  konali Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky v motokrosových pretekoch motocyklov jednotlivcov /MMSR/:
seriál pretekov najvyššej úrovne pre nasledujúce triedy: MX1, MX2 a MX4.
V programe podujatia boli zaradené spoločné preteky triedy MX1B a MX2B.
Široké dostalo možnosť zaradiť aj pretek MACEC CUPU, ako jediný organizátor na Slovensku, v triedach MX1, MX2, ďalšie podujatia MACEC sú už len v Poľsku, na Ukrajine a Bielorusku.

MMSRÚ sú najprestížnejšie preteky v rámci SR, takže sme sa  tešili z jazdcov, ktorí sa ešte v Širokom nedali vidieť - tých najlepších zo Slovenska a okolitých krajín.

Našim dvom jazdcom zo Širokého sa darilo dobre. V triede MX1 sa Marián Čarný umiestnil na 6. mieste a Ľuboš Baran na 11. mieste. Výsledky ostatných jazdcov si  môžete pozrieť vo výsledkových listinách.

MOTOKROS V ŠIROKOM

Prvopočiatky motokrosu v Širokom siahajú do 50-tych rokov, keď vtedajší chlapci skúšali jazdiť na motorkách nie len na cestách, ale aj v teréne. Najznámejší jazdec z tohto obdobia bol širocký rodák, už nebohý vjacnásobný majster Slovenska Ladislav Katriňák, otec známeho slovenského motokrosového reprezentanta Jaroslava Katriňáka.
No v skutočnosti sa dá hovoriť o motokrose až v 70-tych rokoch, a to v spojení s menami ako Eduard Petrovský, Jozef Pribula, Jozef Čuchran, Tomáš Čech, Anton Šofranko a Jozef Drozda.
Jozef Drozda bol majster ČSSR v rámci armádnych klubov, v polovici 80-tych rokov ako československý reprezentant, ktorý reprezentoval na Majstrovstvách sveta v motokrose a na známych 6 dňových MS v enduro.
Prvé ozajstné motokrosové preteky v Širokom sa uskutočnili v r. 1986 a hneď aj v nasledujúcom roku.
Po dlhšej prestávke prišlo II. obdobie, ktoré zaznamenáva ďalšia generácia pretekárov v rámci Základnej organizácie Zväzarmu v Širokom, ku ktorej patrili: Franrišek Straka, Štefan Michalik, Jozef Stašik, Peter Straka a Marián Haľko.
Od roku 1996, keď vznikol Motošportklub Široké, sa organizovali preteky v rámci seriálu Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose, čo trvalo do r. 2000.
Po niekoľkoročnej odmlke sa motokrosové preteky v Širokom opäť obnovili, a to v r. 2007, kedy sa konal nultý ročník COUNTRYCROSSU. V roku 2008 sa mali konať veľké celoslovenské preteky FOX RACING CUP, avšak tieto preteky sa neuskutočnili kvôli tragickej smrti  najtalentovanejšieho mladého  pretekára Františka Bartoša.

V roku 2009 vznikol CROSS TEAM Široké.
Predsedom je Peter Foriš a ďalší, ktorí sa starajú o jeho fungovanie sú: Štefan Baran a Silvester Čarný.
Jazdci tímu sú: Marián Čarný, Ľuboš Baran, Filip Foriš a Patrik Marušák.

V roku 2009 sa podarilo zorganizovať dvoje pretekov, a to v auguste - Východoslovenský pohár a v októbri - Celoslovenské finále slovenského pohára. Tieto druhé preteky boli poznačené nižšou účasťou ako sa očakávalo, pretože bolo veľmi nepriaznivé počasie.
Naši súčasní širockí jazdci sa zúčastnili počas roka aj mnohých ďalších slovenských motokrosových pretekov a vcelku dosť úspešne.